Aktualności

Promocja - TestoSzanowni Państwo, Mamy przyjemność poinformować o tegorocznej edycji promocji "FOOD CAMPAIGN 2023", która rozpoczęła się 22 maja br. więcej »

Urządzenia Memmert - generacja sprzed 2003 rokuMamy przyjemność poinformować Państwa, że pomimo braku dostępnych oryginalnych części do urządzeń firmy Memmert posiadamy możliwość naprawy wszystkich urządzeń pochodzących z generacji sprzed roku 2003. Firma Memmert nie produkuje już kontrolerów do tych urządzeń, co w przypadku awarii tego komponentu, może oznaczać, że urządzenie zostanie wyłączone z eksploatacji. Nasz serwis podjął owocną próbę modernizacji wychodząc naprzeciwko potrzebom Klientów. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani naprawą takich urządzeń, proszę kontaktować się z serwisem, bądź na adres e-mail: laboratorium@klimatest.eu więcej »

Laboratorium wzorcujące
EN Version

Klimatest Laboratorium Wzorcujące posiada akredytację numer AP 144 Polskiego Centrum Akredytacji (www.pca.gov.pl) zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2018. Laboratorium od lat świadczy usługi wzorcowania przyrządów do pomiaru temperatury oraz wilgotności względnej poza siedzibą firmy. Miło nam Państwu zakomunikować, że podczas ostatniej oceny przeprowadzonej przez PCA, po raz kolejny zostały potwierdzone kompetencje Laboratorium w dotychczasowych poddziedzinach, jak również uzyskaliśmy akredytację dla naszego laboratorium stacjonarnego.

AP 144

Kontakt bezpośredni do Laboratorium Wzorcującego

e-mail: laboratorium@klimatest.eu

Zakres akredytacji dla wzorcowania w siedzibie laboratorium:

zakres akredytacji w siedzibie

Zakres akredytacji dla wzorcowania poza siedzibą laboratorium (u odbiorcy):

zakres akredytacji poza siedzibą

 

Aktualny, szczegółowy zakres dostępny jest na stronie PCA oraz tutaj: Certyfikat i Zakres akredytacji

 

Po każdym wzorcowaniu wykonanym w zakresie akredytacji wystawiane jest Świadectwo Wzorcowania ze znakiem PCA. Niepewność pomiaru określana jest zgodnie z dokumentem EA-4/02. Podane wartości niepewności stanowią niepewności rozszerzone przy poziomie ufności 95% i współczynniku rozszerzenia k = 2.

KLIMATEST Laboratorium Wzorcujące wykonuje również wzorcowania i pomiarów poza akredytacją takich wielkości fizycznych jak:

  • Drgania mechaniczne (wszelkiego rodzaju systemy wibracyjne / udarowe),
  • Natężenie napromienienia (w urządzeniach z symulacją światła słonecznego produkcji firmy ATLAS),
  • Temperatura czarnego wzorca BST, powierzchniowa (w urządzeniach z symulacją światła słonecznego produkcji firmy ATLAS),
  • Ciśnienie względne, różnicowe (ciśnieniomierze elektroniczne zabudowane w urządzeniach),
  • Siła (testery tarcia i odrywania),
  • Pomiar prędkości obrotowej / cykli, masy (testery ścierania z obrotowym stolikiem / wykonujące ruch posuwisto-zwrotny),
  • Inne.

Wzorcowanie termometrów, higrometrów i termohigrometrów stosowanych w urządzeniach do symulacji warunków pogodowych.

Specyfika konstrukcyjna urządzeń do symulacji warunków pogodowych bardzo często uniemożliwia osiągnięcie stabilnych warunków temperatury i wilgotności. Przyczyną tego jest automatyczne przewietrzanie obszaru roboczego, zmienna prędkość wentylatora, impulsowe nawilżanie powietrza, brak izolacji termicznych obszaru roboczego itp.

Warunek stabilności jest podstawą do właściwego i obiektywnego wykonania pomiarów pozwalających na wykonanie usługi wzorcowania.

Dlatego też Klimatest Laboratorium Wzorcujące stworzyło stanowisko do stacjonarnego wzorcowania w/w przyrządów pozwalające na ograniczenie błędu wzorcowania. Wzorcowany przyrząd należy zdemontować z aparatu do symulacji warunków pogodowych i przesłać do nas celem jego wzorcowania.